Ana sayfa Antalya İlçeleri Oto Çekici Kurtarıcıda Olması Gerekenler

Oto Çekici Kurtarıcıda Olması Gerekenler

514
0

Araç sahibi kişi sayısının her geçen gün artmasıyla oto çekici kurtarıcılara olan ihtiyaç da aynı oranda artmaktadır. 20 milyondan fazla araç olan ülkemizde aracımızın bakımını bazen aksatabiliyoruz. Aracımızın bakımını gününde yapsak bile bazen aracımız arıza yaparak hareket edemeyecek hale gelmektedir. Bu durumlarda ise oto çekiciler bizim kurtarıcılarımızdır. Peki oto çekici kurtarıcıda olması gerekenler nelerdir? Oto çekici kurtarıcılar ne iş yapar ve hangi durumlarda çağırılır gibi soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Oto Çekici Kurtarıcıda Olması Gerekenler Nelerdir?

Oto çekici kurtarıcı araçlarında bulunması gereken bazı belli başlı şeyler vardır. Bunların başında oto çekici ruhsatı gelmektedir. Bu belgeye sahip olmayan çekiciler görevini yerine getiremez. Daha sonra ise sürücüsünün oto çekiciyi kullanabilmesi için bir ehliyete ihtiyacı vardır. Bu ehliyete sahip olmayan sürücüler oto çekici kullanamazlar. Bunlara ek olarak araçta zorunlu trafik sigortası bulunmak zorundadır. Araç muayene belgesi bulunmak zorundadır. Aracın kaskosu bulunmalıdır. Bu zorunlu belgelere ek olarak araçta ışıklı uyarı bulunması gerekmektedir. Çekeceği araçların kaymaması, düşmesi için halatlı tutucalar bulunması gerekmektedir. Bunlara ek olarak birkaç özelliğe daha sahip olan araçlar oto çekici olabilmektedir.

Oto Çekici Fiyatları Nasıldır? Oto Çekici Çağırmak Masraflı Mıdır?

Her gün iç içe olduğumuz araçlar aniden arıza yapabilmektedir. Bu yüzden her an çekiciye ihtiyaç duyabiliriz. Çoğu insan çekici çağırmayı masraflı olabileceğinden dolayı en son çare olarak görmektedir. Çekici fiyatları bu yüzden en çok merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Peki çekici çağırmak sanıldığı kadar pahalı mıdır?

Antalya Oto Çekici fiyatları firmadan firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatı etkileyen faktörlerin başında firmanın kendine göre belirlediği kar oranıdır. Kar oranını yüksek tutan firmalar

, kar oranını düşük tutan firmalara göre daha pahalı olabilmektedir. Diğer faktörler ise aracınızın ağırlığı, modeli, aracınızı çekmeye gelecek olan çekici, aracınızın trafikte mi yoksa sakin bir alanda mı kaldığı gibi faktörlerdir. Tüm bu faktörler hesaplandıktan sonra size sunulacak olan fiyat ise ödemeniz gereken tutar olacaktır.

Elbette istenilen özellikler kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Ancak bir oto çekici de olması gerekenler aracınız için önemli bir husus.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here