Ana sayfa Antalya İlçeleri Antalya Oto Çekici Kurtarıcı Belgesi Firmaları

Antalya Oto Çekici Kurtarıcı Belgesi Firmaları

612
0

Günümüzde iyi bir meslek haline gelen oto çekicilik ve oto kurtarıcılık mesleğini biraz tanımamız gerekir. Herkes oto kurtarıcı olabilmektedir. Gerekli şartları tamamlayan her birey uygunluk raporu aldığı zaman oto çekicilik sektörüne girebilir. Artan trafik yoğunluğu ve kullanılan araç sayısının her geçen gün artmasıyla beraber çok gözde bir meslek olan oto çekicilik ve kurtarıcılık son günlerde tekrardan gündeme gelmiştir.

Oto Çekicilerde K Ehliyeti

Öncelikle Antalya Oto Kurtarıcı derneğinin açıkladığı verilere göre konuşacak olursak son günlerde çok sık mesai yapan bu sektör, ilerleyen günlerde gelişimini sürdürecek gibi görünüyor. Oto kurtarıcı olmak için K ehliyet belgesi şartı bulunmakta. Devletimiz vatandaşların oto kurtarıcı ve yol yardım servislerinden daha kaliteli ve daha uzman hizmeti alması için bazı oto kurtarıcı şartları koymuştur.

Şartları yerine getiren adayların 70 bin ile 140 bin arası şartlara göre değişen bedel karşılığı bu oto kurtarıcı belgesine sahip olabilirler. Bu sermaye ve belgeler kurulacak sektörde onlara daha fazla hizmet verme imkanı olarak geri döner. Sigorta şirketleri ile yapılan anlaşmalar sayesinde daha fazla araca erişme ve daha fazla isim yapma fırsatı yakalamış olurlar. Oto kurtarıcı belgesi sayesinde ödenen 70 bin ile 140 bin Türk lirası çekici kapasitesi ve araç hacmi ile değişmektedir. Tır ve kamyon yol yardımı belgesi diğerlerine göre daha fazladır çünkü kazancı ve yapılan işin boyutu da o derece büyüktür. Oto kurtarıcıların en önemli işi reklamdır.

Sigortalar Anlaşmalı Oto Çekici Hizmeti Veriyor

Oto kurtarıcı ve yol yardım firmalarının en büyük iş kaynağı sigorta şirketleridir. Her yıl yüz binlerce araca sigorta yapıp ve o aracın sahipleri ile iletişim kuran firmalar çok büyük fırsattır. Aracın durumu hakkında bilgi sahibi olup içine düştükleri zor durumdan kurtarmak ile yükümlüdür. Oto kurtarıcı araçlar yolda kalan araçlar ve çekilmesi gereken yanlış ya da hatalı park yapan araçların çekim görevini üstlenmiştir. Sigorta şirketleri bu durumları yakından takip ettiği için bu tarz durumlarda iş paslaşması yaparak bu durumu atlatabilirler. Sigorta şirketleri ile arayı iyi tutmak çekiciler için çok önemli bir faktördür..

buy levitra uk online

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here